Land Rover Range Rover Velar
Bouwjaar 2017–2022.
Uitslag
Meer gebreken dan gemiddeld
1,3 keer zo vaak een technisch gebrek als gemiddeld voor een auto van dezelfde leeftijd. Bij de APK had 7,8% een technisch gebrek; 5,9% is normaal voor die leeftijd.
Op basis van 4.588 APK-keuringen sinds 2024. Gemiddelde leeftijd bij de keuring: 6,2 jaar. Met toeval meegerekend ligt de uitslag tussen 1,2× en 1,5×.
Waar het aan ligt
Deze gebreken komen bij de Range Rover Velar duidelijk vaker voor dan bij andere auto's van dezelfde leeftijd.
- Stuurkogel te veel speling, stuurinrichting 18,4 keer zo vaak 24,2 per 1000 keuringen, normaal 1,3
- Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af, stuurinrichting 2,2 keer zo vaak 14,6 per 1000 keuringen, normaal 6,8
- Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest, motor, uitlaat en milieu 5,2 keer zo vaak 4,4 per 1000 keuringen, normaal 0,8
Per onderdeel
- Stuurinrichting 38,8 per 1000 keuringen4,5×
- Remmen 18,1 per 1000 keuringen0,9×
- Wielophanging en aandrijving 11,3 per 1000 keuringen0,7×
- Motor, uitlaat en milieu 8,5 per 1000 keuringen1,4×
- Veiligheidssystemen 2,4 per 1000 keuringen0,4×
Per bouwjaar
Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd. Alleen bouwjaren met minstens 200 keuringen.
- 2017 704 keuringen1,7×
- 2018 1.722 keuringen1,4×
- 2019 835 keuringen1,0×
- 2020 459 keuringen1,0×
- 2021 447 keuringen1,0×
- 2022 397 keuringen1,0×
Meest gevonden gebreken
| Gebrek | Per 1000 keuringen | Vergeleken met gemiddeld |
|---|---|---|
| Bandenspanning niet op juiste waarde (onderhoud, telt niet mee) | 57,8 | 0,9× |
| Dimlicht onjuist afgesteld (onderhoud, telt niet mee) | 56,7 | 1,2× |
| Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht (onderhoud, telt niet mee) | 33,1 | 1,1× |
| Band onvoldoende profiel (onderhoud, telt niet mee) | 30,5 | 0,6× |
| Stuurkogel te veel speling | 24,2 | 18,4× |
| Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af | 14,6 | 2,2× |
| Band beschadigd (onderhoud, telt niet mee) | 14,2 | 0,5× |
| Bandenspanning op 1 as niet gelijk (onderhoud, telt niet mee) | 7,6 | 1,5× |
Terugroepacties
34,3% van de 3.718 auto's in Nederland had een terugroepactie. Bij 1,7% staat er nog een open.
-
Een (verkeers)ongeval met letselschade; Brand met letselschade
De aandrijfriem van de koelvloeistofpomp kan stuk gaan. Er is dan kans op oververhitting en scheurvorming in het bochtstuk van het koelvloeistofkanaal.
Gevolg: Lekkage van koelvloeistof op het hitteschild van de turbocompressor kan brand in de motorruimte veroorzaken.
Aangekondigd op 26 juni 2024, risico gemiddeld. Betrof 20,4% van deze auto's, bij 2,5% nog niet uitgevoerd.
-
Een (verkeers)ongeval met letselschade
De hendel die de recirculatiemotor met het kachelhuisventilatiesysteem verbindt kan losraken. Hierdoor kunnen de ruiten aan de binnenkant van het voertuig niet tijdig ontwasemd worden.
Gevolg: Condensvorming aan de binnenkant van de ruiten. Hierdoor wordt het zicht van de bestuurder vermindert.
Aangekondigd op 21 maart 2018, risico gemiddeld. Betrof 13,3% van deze auto's, bij 3,4% nog niet uitgevoerd.
-
Het belasten van het milieu; Brand met letselschade
De einddoppen van de brandstofrail zijn mogelijk onjuist gesoldeerd. Hierdoor kan de brandstofrail gaan lekken.
Gevolg: Brandstoflekkage. De bestuurder kan een brandstofgeur en/of brandstof onder de motorkap waarnemen.
Aangekondigd op 13 maart 2018, risico gemiddeld. Betrof 2,5% van deze auto's.
-
Verhoogde kans op letsel bij een ongeval
Er is mogelijk een beschadigde gordelvoorspannerbuis gemonteerd op het oprolmechanisme van de veiligheidsgordel.
Gevolg: In geval van een botsing wordt de veiligheidsgordel mogelijk niet voorgespannen, waardoor de veiligheidsgordel in mindere mate of helemaal niet meer werkt.
Aangekondigd op 4 augustus 2022, risico ernstig. Betrof 1,5% van deze auto's, bij 5,4% nog niet uitgevoerd.