Volvo V70
Bouwjaar 1997–2017.
Uitslag
Gemiddeld
Ongeveer even vaak een technisch gebrek als gemiddeld voor een auto van dezelfde leeftijd. Bij de APK had 28,2% een technisch gebrek; 24,7% is normaal voor die leeftijd.
Op basis van 117.094 APK-keuringen sinds 2024. Gemiddelde leeftijd bij de keuring: 17,7 jaar. Met toeval meegerekend ligt de uitslag tussen 1,1× en 1,2×.
Per generatie
Generaties verschillen vaak meer dan je denkt. Kies de generatie van de auto die je bekijkt.
Waar het aan ligt
Deze gebreken komen bij de V70 duidelijk vaker voor dan bij andere auto's van dezelfde leeftijd.
- Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af, wielophanging en aandrijving 2,5 keer zo vaak 65,5 per 1000 keuringen, normaal 26,7
- Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende, remmen 3,4 keer zo vaak 13,6 per 1000 keuringen, normaal 4,0
- Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd, motor, uitlaat en milieu 2,4 keer zo vaak 16,3 per 1000 keuringen, normaal 6,8
Per onderdeel
- Wielophanging en aandrijving 132,2 per 1000 keuringen1,2×
- Remmen 85,8 per 1000 keuringen1,0×
- Motor, uitlaat en milieu 84,0 per 1000 keuringen1,4×
- Stuurinrichting 48,4 per 1000 keuringen1,5×
- Veiligheidssystemen 8,6 per 1000 keuringen1,3×
- Carrosserie en roest 7,5 per 1000 keuringen0,5×
- Overig 2,5 per 1000 keuringen0,7×
- Trekhaak 0,5 per 1000 keuringen2,6×
- Banden en wielen 0,0 per 1000 keuringen0,1×
Per bouwjaar
Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd. Alleen bouwjaren met minstens 200 keuringen.
- 1997 1.716 keuringen1,4×
- 1998 2.808 keuringen1,4×
- 1999 2.778 keuringen1,4×
- 2000 5.872 keuringen1,2×
- 2001 6.904 keuringen1,2×
- 2002 6.773 keuringen1,2×
- 2003 5.868 keuringen1,2×
- 2004 6.026 keuringen1,1×
- 2005 6.728 keuringen1,1×
- 2006 6.539 keuringen1,2×
- 2007 8.759 keuringen1,2×
- 2008 8.286 keuringen0,9×
- 2009 5.383 keuringen1,0×
- 2010 5.714 keuringen1,0×
- 2011 9.209 keuringen1,1×
- 2012 6.898 keuringen1,2×
- 2013 4.563 keuringen1,1×
- 2014 5.115 keuringen1,3×
- 2015 5.314 keuringen1,0×
- 2016 5.260 keuringen0,9×
- 2017 581 keuringen1,1×
Meest gevonden gebreken
| Gebrek | Per 1000 keuringen | Vergeleken met gemiddeld |
|---|---|---|
| Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt (onderhoud, telt niet mee) | 81,1 | 1,3× |
| Stadslicht werkt niet (goed) (onderhoud, telt niet mee) | 72,8 | 1,4× |
| Band onvoldoende profiel (onderhoud, telt niet mee) | 71,1 | 1,0× |
| Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af | 65,5 | 2,5× |
| Bandenspanning niet op juiste waarde (onderhoud, telt niet mee) | 61,8 | 0,9× |
| Dimlicht onjuist afgesteld (onderhoud, telt niet mee) | 50,7 | 0,9× |
| Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse | 36,0 | 1,0× |
| Band beschadigd (onderhoud, telt niet mee) | 31,6 | 1,1× |
Terugroepacties
48,6% van de 44.420 auto's in Nederland had een terugroepactie. Bij 6,7% staat er nog een open.
-
Verhoogde kans op letsel bij een ongeval
De veiligheidsgordelkabel van de voorstoelen kan uitrekken en uiteindelijk breken.
Gevolg: De veiligheidsgordelkabel van de voorstoelen kunnen uitrekken en de bevestiging van de veiligheidskabel kan breken waardoor de veiligheidsgordel niet kan worden vastgehouden bij een aanrijding.
Aangekondigd op 26 juni 2020, risico ernstig. Betrof 48,4% van deze auto's, bij 13,5% nog niet uitgevoerd.
-
Brand met letselschade; Een (verkeers)ongeval met letselschade
Door een te snelle opwarming van de koude motor kan er lekkage optreden van koelvloeistof en motorolie. Een te snelle opwarming treedt vooral op bij een direct zware belasting van de motor en een zeer lage buitentemperatuur.
Gevolg: Lekkage van motorolie op hete motordelen en het wegdek, ontwikkeling van brand.
Aangekondigd op 11 september 2016, risico gemiddeld. Betrof 7,1% van deze auto's, bij 0,3% nog niet uitgevoerd.
-
Een (verkeers)ongeval met letselschade; Brand met letselschade
De software van het motormanagement werkt niet optimaal bij alle voorkomende omstandigheden. Hierbij kan vervuiling in de luchtinlaatleiding optreden en kan het kunststof inlaatspruitstuk vervormen en smelten.
Gevolg: Wegvallen van het vermogen van de motor en in de motorruimte kan brand ontstaan.
Aangekondigd op 19 juni 2019, risico ernstig. Betrof 6,1% van deze auto's.
-
Brand met letselschade
Mogelijk is er onvoldoende koeling van de motor(onderdelen) door ingesloten lucht in het koelsysteem na het vullen ervan.
Gevolg: Onvoldoende koeling kan schade aan de motor(onderdelen) veroorzaken en risico op brand in de motorruimte.
Aangekondigd op 6 juli 2020, risico gemiddeld. Betrof 3,8% van deze auto's, bij 3,0% nog niet uitgevoerd.
-
Het belasten van het milieu; Brand met letselschade; Een (verkeers)ongeval met letselschade
In de brandstofleiding kan scheurvorming aanwezig zijn.
Gevolg: Brandstoflekkage
Aangekondigd op 17 december 2018, risico gemiddeld. Betrof 3,7% van deze auto's, bij 0,2% nog niet uitgevoerd.
-
Brand met letselschade
Mogelijk is er onvoldoende koeling van de motor(onderdelen) door ingesloten lucht in het koelsysteem na het vullen ervan.
Gevolg: Onvoldoende koeling kan schade aan de motor(onderdelen) veroorzaken en risico op brand in de motorruimte.
Aangekondigd op 8 juli 2020, risico gemiddeld. Betrof 2,3% van deze auto's, bij 0,1% nog niet uitgevoerd.
-
Een (verkeers)ongeval met letselschade; Het belasten van het milieu; Brand met letselschade
Het koelsysteem is niet zelfontluchtend. Als gevolg kan er tijdens reparatie- en onderhoudswerkzaamheden bij onjuist uitgevoerde werkzaamheden lucht in het koelsysteem blijven. Hierdoor kan de EGR-koeler en de behuizing oververhitten of smelten.
Gevolg: Brand in de motorruimte.
Aangekondigd op 20 augustus 2020, risico ernstig. Betrof 2,3% van deze auto's, bij 3,2% nog niet uitgevoerd.
-
Een (verkeers)ongeval met letselschade; Brand met letselschade
De software van het motormanagement werkt niet optimaal bij alle omstandigheden. Hierbij kan vervuiling in het inlaatsysteem ontstaan en kan het kunststof inlaatkanaal vervormen en smelten.
Gevolg: Niet goed lopen/inhouden van de motor, ontstaan van brand bij de motor.
Aangekondigd op 28 november 2019, risico ernstig. Betrof 2,3% van deze auto's, bij 1,3% nog niet uitgevoerd.
-
Brand met letselschade; Een (verkeers)ongeval met letselschade
De software van het motormanagement werkt niet optimaal bij alle omstandigheden. Hierbij kan vervuiling in het inlaatsysteem ontstaan en kan het kunststof inlaatkanaal vervormen en smelten.
Gevolg: Niet goed lopen/inhouden van de motor, ontstaan van brand bij de motor.
Aangekondigd op 28 november 2019, risico ernstig. Betrof 1,7% van deze auto's, bij 0,8% nog niet uitgevoerd.
-
Brand met letselschade; Een (verkeers)ongeval met letselschade
De motormanagement kalibratie software werkt mogelijk niet optimaal bij alle rijcondities, rijstijlen (uitlaatgastemperatuur en stroming), in elk klimaat en bij verschillende brandstofeigenschappen.
Gevolg: Mogelijk verhoogde roetafzetting in de motor. Het kunststof inlaatspruitstuk kan in zeldzame gevallen vervormen, in het ergste geval in het mogelijk dat er lokaal in de motor brand ontstaan
Aangekondigd op 19 juni 2019, risico gemiddeld. Betrof 1,5% van deze auto's, bij 2,1% nog niet uitgevoerd.