Toyota RAV4 4
Bouwjaar 2013–2019. Alle generaties van de RAV4
Uitslag
Veel minder gebreken dan gemiddeld
49% minder vaak een technisch gebrek dan gemiddeld voor een auto van dezelfde leeftijd. Bij de APK had 4,8% een technisch gebrek; 9,4% is normaal voor die leeftijd.
Op basis van 24.769 APK-keuringen sinds 2024. Gemiddelde leeftijd bij de keuring: 8,9 jaar.
Waar het aan ligt
Deze gebreken komen bij de RAV4 4 duidelijk vaker voor dan bij andere auto's van dezelfde leeftijd.
- As of wielgeleidingselement ondeugdelijk, wielophanging en aandrijving 19,4 keer zo vaak 8,2 per 1000 keuringen, normaal 0,4
- As of wielgeleidingselement ondeugdelijk bevestigd, wielophanging en aandrijving 17,4 keer zo vaak 3,9 per 1000 keuringen, normaal 0,2
- Draaipunt onafhankelijke wielophanging te veel speling, wielophanging en aandrijving 6,2 keer zo vaak 4,2 per 1000 keuringen, normaal 0,7
Per onderdeel
- Wielophanging en aandrijving 22,9 per 1000 keuringen0,7×
- Remmen 18,2 per 1000 keuringen0,6×
- Banden en wielen 3,4 per 1000 keuringen2,2×
- Motor, uitlaat en milieu 2,6 per 1000 keuringen0,2×
- Veiligheidssystemen 1,3 per 1000 keuringen0,2×
- Stuurinrichting 0,7 per 1000 keuringen0,1×
- Carrosserie en roest 0,7 per 1000 keuringen0,3×
- Overig 0,0 per 1000 keuringen0,0×
Per bouwjaar
Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd. Alleen bouwjaren met minstens 200 keuringen.
- 2013 2.327 keuringen0,3×
- 2014 2.081 keuringen0,4×
- 2015 1.666 keuringen0,6×
- 2016 7.001 keuringen0,5×
- 2017 6.125 keuringen0,6×
- 2018 5.135 keuringen0,6×
- 2019 432 keuringen0,6×
Meest gevonden gebreken
| Gebrek | Per 1000 keuringen | Vergeleken met gemiddeld |
|---|---|---|
| Bandenspanning niet op juiste waarde (onderhoud, telt niet mee) | 56,9 | 0,8× |
| Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht (onderhoud, telt niet mee) | 42,9 | 1,4× |
| Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt (onderhoud, telt niet mee) | 41,3 | 1,3× |
| Band onvoldoende profiel (onderhoud, telt niet mee) | 28,4 | 0,5× |
| Dimlicht onjuist afgesteld (onderhoud, telt niet mee) | 26,9 | 0,6× |
| Band beschadigd (onderhoud, telt niet mee) | 22,0 | 0,8× |
| As of wielgeleidingselement ondeugdelijk | 8,2 | 19,4× |
| Dim-, grootlicht werkt niet (goed) (onderhoud, telt niet mee) | 7,3 | 0,7× |
Terugroepacties
10,7% van de 10.585 auto's in Nederland had een terugroepactie. Bij 7,9% staat er nog een open.
-
Brand met letselschade
In het verwarmingselement van de ruitensproeier kan vocht binnendringen.
Gevolg: kortsluiting
Aangekondigd op 1 januari 1970, risico ernstig. Betrof 9,6% van deze auto's, bij 81,8% nog niet uitgevoerd.